Facebook jako dowód w sprawie o rozwód?

Monika Zawiejska        30 maja 2016        Komentarze (0)

Z Facebooka i innych portali społecznościowych korzystają miliony ludzi. Z dużym prawdopodobieństwem jesteś jednym z użytkowników, więc jeśli się właśnie rozwodzisz, to dam Ci dobrą radę.

Zanim wyślesz swoją radosną twórczość w chmurę internetu, umieszczając tam np. swoje zdjęcia lub wpisy i komentarze, zastanów się dobrze, a nawet bardzo dobrze, czy aby właśnie nie podajesz na tacy dowodów stronie przeciwnej na potwierdzenie zdarzeń lub okoliczności z Twojego życia prywatnego, o których niekoniecznie chciałbyś w detalach rozprawiać przed składem orzekającym w Twojej sprawie o rozwód.

Przyznam się, że jako pełnomocnik w sprawach rozwodowych, o alimenty, a także w sprawach o podział majątku bardzo często w ostatnich latach przedstawiam w sądzie wydruki uzyskane ze stron internetowych np. zdjęcia umieszczone na Facebooku, zapisy z czatów na okoliczność winy w przyczynieniu się do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia.

Przypominam sobie także niedawno prowadzoną sprawę o alimenty, w której umieszczone na Facebooku przez stronę przeciwną liczne wpisy i zdjęcia z wakacji w egzotycznych krajach, w 5* hotelach, w opcji all inclusive, pozwoliły przekonać Sąd, że druga strona, oficjalnie bezrobotna, którą w dodatku dopadły, krótko po otrzymaniu pozwu, wszystkie w zasadzie możliwe plagi – ma się jednak całkiem dobrze.

Konkludując: portale społecznościowe to doskonałe źródło materiałów dowodowych szczególnie w sprawie o rozwód, o alimenty, podział majątku i innych.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Monika Zawiejska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Monika Zawiejska z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem monika.zawiejska@adwokat.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: