Skuteczny dowód w sprawie o rozwód z orzeczeniem o winie.

Monika Zawiejska        24 maja 2016        Komentarze (1)

Jaki dowód może być skuteczny w sprawie o rozwód z orzeczeniem o winie?

Generalnie podstawowym i głównym źródłem dowodowym są w sprawach rozwodowych świadkowie.

W ostatnich latach w sprawach rozwodowych klienci szturmują jednak także z  nowinkami technicznymi i sprzętem rodem niemal z filmów o Bondzie, którym nagrywają niecne zachowania małżonków: zdrady, przemoc, alkoholizm, hazard itd.

Zdarza się, że aby zdobyć materiał dowodowy, klienci korzystają z pomocy detektywów, których sprawozdania wraz ze zdjęciami czy filmami załączane są następnie jako dowód do sprawy. Radzę dobrze poszukać i korzystać z osób poleconych, które zajmują się usługami detektywistycznymi. Różnie bywa bowiem z jakością takich materiałów. Nie daj sobie wmówić, że zdjęcie pleców małżonka w czapce, wchodzącego do 10-piętrowego bloku o godz. 15.00 to dowód zdrady.

Co może być jeszcze dowodem w sprawie o rozwód z orzeczeniem o winie? Wszelkie dokumenty prywatne, urzędowe, sms-y, listy, korespondencja elektroniczna, zdjęcia, bilingi – w zasadzie niemal wszystko, co tylko potwierdzi Twoją wersję wydarzeń.

Od razu też podkreślam, że jeśli nie dysponujesz treścią sms-ów potwierdzających np. płomienne wyznania małżonka do osoby trzeciej, to nie uzyskasz takich treści od operatora w sprawie rozwodowej.

 

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Maria Luty 8, 2017 o 12:24

Bilingi, esemesy i e-maile – to przede wszystkim. Niektórzy partnerzy są tak cwani, że świadkowie się nie znajdą. Są na to jednak inne sposoby… 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Monika Zawiejska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Monika Zawiejska z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem monika.zawiejska@adwokat.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: