Seks małżeński w Korei Południowej

Monika Zawiejska        11 sierpnia 2016        Komentarze (0)

W Korei Południowej powodem rozwiązania małżeństwa nie może być to, że jeden z małżonków latami odmawia drugiemu kontaktów seksualnych – orzekł Sąd Najwyższy tego kraju.

Fascynujący kraj… Nie wiem, czy wiesz, ale Snuppy, pierwszy na świecie sklonowany pies, powstał również w Korei Południowej, w Seoul National University.

Cóż…w Polsce nie klonujemy psów, a brak współżycia jest coraz częściej przyczyną rozwodów. Poziom seksualnej aktywności w polskim małżeństwie stanowi w zasadzie barometr stanu jego zdrowia. Regularnie prowadzę sprawy rozwodowe, w których aktywność w małżeńskiej sypialni rozkłada się niemalże na czynniki pierwsze i Sąd szczegółowo analizuje podniesiony zarzut odmowy współżycia fizycznego pod kątem przesłanki orzeczenia winy małżonka.

Małżonkowie mają względem siebie różne prawa i obowiązki. Jednym z nich jest obowiązek współżycia fizycznego. Odmowa współżycia fizycznego może stanowić zatem przesłankę do orzeczenia rozwodu i mieści się w katalogu zawinionych przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego. Brak współżycia może być jednak i niejednokrotnie jest konsekwencją, a nie przyczyną rozpadu związku. Odmowa współżycia fizycznego przez małżonkę, nad którą mąż się znęcał, nie stanowi już zawinionej przez nią przesłanki rozkładu pożycia małżeńskiego.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka adwokat Monika Zawiejska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka adwokat Monika Zawiejska z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem monika.zawiejska@adwokat.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: