Seks małżeński w Korei Południowej

Monika Zawiejska        11 sierpnia 2016        Komentarze (0)

W Korei Południowej powodem rozwiązania małżeństwa nie może być to, że jeden z małżonków latami odmawia drugiemu kontaktów seksualnych – orzekł Sąd Najwyższy tego kraju.

Fascynujący kraj… Nie wiem, czy wiesz, ale Snuppy, pierwszy na świecie sklonowany pies, powstał również w Korei Południowej, w Seoul National University.

Brak współżycia przyczyną rozwodu

Cóż…w Polsce nie klonujemy psów, a brak współżycia jest coraz częściej przyczyną rozwodów. Poziom seksualnej aktywności w polskim małżeństwie stanowi w zasadzie barometr stanu jego zdrowia. Regularnie prowadzę sprawy rozwodowe, w których aktywność w małżeńskiej sypialni rozkłada się niemalże na czynniki pierwsze i Sąd szczegółowo analizuje podniesiony zarzut odmowy współżycia fizycznego pod kątem przesłanki orzeczenia winy małżonka.

Małżonkowie mają względem siebie różne prawa i obowiązki. Jednym z nich jest obowiązek współżycia fizycznego. Odmowa współżycia fizycznego może stanowić zatem przesłankę do orzeczenia rozwodu i mieści się w katalogu zawinionych przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego. Brak współżycia może być jednak i niejednokrotnie jest konsekwencją, a nie przyczyną rozpadu związku. Odmowa współżycia fizycznego przez małżonkę, nad którą mąż się znęcał, nie stanowi już zawinionej przez nią przesłanki rozkładu pożycia małżeńskiego.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 509 70 70 20e-mail: mzawiejska@mzawiejska-adwokat.pl

Poprzedni wpis:

Następny wpis: